يكشنبه 3 تير 1397   07:36:37
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
آخرین اخبار
1396/1/29 سه‌شنبه
حضور 18 کشور در نهمین دوره بین المللی بازار سرمایه اسلامی
نهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) با حضور حدود 40 شرکت کننده خارجی از 18 کشور به میزبانی سازمان بورس در تهران برگزار می شود.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از واحد مرکزی خبر، رئیس شورای اطلاع‌رسانی بازار سرمایه گفت: نهمین دوره آموزشی بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) با همکاری بانک توسعه اسلامی (IDB) از 29 تا 31 فروردین در تهران برگزار خواهد شد.

به گفته یاسر فلاح، 33 اندیشمند، محقق، کارشناس، و سایر مقامات از 18 کشور مختلف در این دوره حضور خواهند داشت که از لحاظ تعداد کشورهای شرکت کننده یک حد نصاب جدید به شمار می‌رود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس افزود: همچنین 5 کشور بلژیک، بورکینافاسو، فرانسه، ساحل عاج و فلسطین برای اولین بار در این دوره شرکت خواهند کرد.

مشاور رئیس سازمان بورس گفت: برگزاری دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی در راستای بیانات مقام معظم رهبری راجع به جنبش نرم افزاری، و انتقال دانش تخصصی و عملیاتی خود در حوزه بازار سرمایه اسلامی بر مبنای فقه پویا و کامل شیعی به کشورهای مسلمان و غیر مسلمان، و فراهم کردن زمینه گسترش و هموار کردن ابزارها و نهادهای مالی اسلامی است.

پس از برگزاری اولین دوره آموزشی به صورت مشترک با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بورس با امضای یادداشت تفاهم همکاری با «بانک توسه اسلامی»، از دومین دوره تا کنون این دوره‌ها را به صورت مشترک با نهاد یاد شده برگزار کرده که همین امر بر غنای بیشتر آن افزوده است و هر ساله مورد استقبال بیشتر کشورها، به ویژه کشورهای غیر مسلمان قرار می‌ گیرد.

محل برگزاری این دوره هتل پارسیان آزادی خواهد بود.


سومین نمایشگاه صنعت ملی جهان در تهران

فلاح همچنین به برنامه‌های "ایران فاینکس 2017" اشاره کرد و گفت : دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه تا 29 فروردین در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران ادامه دارد.

وی افزود : این نمایشگاه بزرگترین رویداد صنعت مالی در منطقه خاورمیانه و سومین نمایشگاه تخصصی مالی در جهان است.

مشاور رئیس سازمان بورس تاکید کرد: مهمترین هدف برگزاری فاینکس 2017 فرهنگ سازی است و معمولا مراکز آموزشی و تخصصی در فصل تابستان فعال نیستند که با تغییر تاریخ برگزاری نمایشگاه، امکان حضور بیشتر آنها فراهم شد، در نتیجه دپارتمان های مدیریت مالی، اقتصاد و حسابداری دانشگاه‌ها می‌توانند با حضور در این نمایشگاه از نزدیک با دستاوردهای صنعت مالی و مدیران بخش های مختلف آشنا شوند و به تبادل نظر بپردازند.

فلاح ادامه داد: با همت و تلاش روابط عمومی سازمان بورس، هماهنگی‌های لازم برای حضور انجمن‌های علمی مانند انجمن مالی اسلامی، انجمن علوم مالی ایران و انجمن مهندسی مالی به عمل آمده و همچنین برای برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی اقتصادی، با دانشگاههای مهم کشور مکاتبات لازم انجام شده است.
مشاور رئیس سازمان بورس گفت: در فاینکس 2017 دومین رویداد استارتاپ‌های مالی ایران، خاور میانه و شمال آفریقا برگزار می شود.

وی افزود: معرفی استارتاپ‌ها به نهادها و سازمانهای حامی و سرمایه‌گذار و تامین مالی این پیشروهای اقتصادی، از اهداف برگزاری دومین رویداد بزرگ استارتاپی کشور است.

برگزاری این نمایشگاه فرصتی مناسبی در اختیار دانش آموختگان، کارآفرینان و استارتاپ ایجاد و زمان انتظار و هزینه ورود به بازار کار را برای آنها کاهش می‌دهد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس ادامه داد: با توچه به نام گذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان به اقتصاد مقاومتی - تولید و اشتغال و نقش شرکتهای کوچک و متوسط و دانش بنیان در پیشبرد این امر مهم، مشارکت آنها در این رویداد بین المللی هدف گذاری شده است و در این نمایشگاه حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه تلاش شده برگزاری این نمایشگاه با جذابیت همراه باشد گفت: در حاشیه این رویداد بین المللی، نمایشگاه کاریکاتور با محور اصلی بازار سرمایه و همچنین مسابقه بورس کاپ اجرا می شود.

وی هدف از برگزاری بورس کاپ را افزایش جذابیت و آشنایی عموم جامعه با ساز و کار بازار سرمایه دانست و بیان کرد: بورس کاپ در واقع شبیه ساز بورس است و در این بازی، بازدیدکنندگان در گروه های چند نفره، بین 10 تا 15 دقیقه با هم مسابقه می دهند.

فلاح با اشاره به اینکه از اهداف مهم برگزاری ایران فاینکس 2017 فرهنگ سازی و آموزش و معرفی آخرین دستاوردهای بازار سرمایه به مخاطبین است، گفت: برای برگزاری کارگاههای تخصصی در هر سه حوزه بورس، بانک و بیمه و همچنین برپایی غرفه کودک و نوجوان به منظور فرهنگ سازی، آموزش و اطلاع رسانی، برنامه ریزی های لازم انجام شده و همچنین "دالان فرهنگ سازی" به عنوان راهنمای ورود مخاطبین به بازار مالی طراحی شده است.

رئیس شورای اطلاع رسانی بازار سرمایه افزود: رونمایی از کتب مالی از جمله تاریخچه بازار سرمایه، انجام مصاحبه‌های اختصاصی با مدیران بیمه‌ها، بانکها و ارکان بازار سرمایه، برگزاری نشستهای تخصصی جانبی در غرفه‌ها، ایجاد فضای مذاکرات دو طرفه و اطلاع‌رسانی روزانه و تقدیر از مشارکت کنندگان و حامیان مالی نمایشگاه از دیگر برنامه های فاینکس 2017 است.

دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه از روز شنبه اغاز بکار کرده است وتا 29 فروردین در نمایشگاه بین‌المللی تهران ادامه دارد.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

نسخه قابل چاپ