جمعه 7 ارديبهشت 1397   07:12:05
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
آخرین اخبار
1396/1/27 يكشنبهمدیرعامل فرابورس:
انتشار اولین آگهی اوراق اختیار معامله خرید
مدیرعامل فرابورس ایران، در نشست خبری فاینکس 2017 از انتشار اولین آگهی اوراق اختیار معامله خرید خبر داد.
به گزارش خبرنگار شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از واحد مرکزی خبر، امیر هامونی با ابراز امیدواری که این ابزار به تعمیق بخشی بازار و کشف قیمت کمک کند،گفت: با این رویداد، اولین بار بانک حکمت ایرانیان از طریق صندوق بازار گردانی سهم آشنا وارد این عرصه خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری موفق رویداد فین استارزها( ستارگان سرمایه گذاری و مالی ) در دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه اظهار داشت: سطح برگزاری تاکنون غیر قابل تصور بوده است و ایده هایی در این رویداد مطرح شده که بازار سرمایه را متحول خواهد کرد.

مدیر عامل فرابورس ایران با اشاره به فراهم شدن فضای مناسب برای فین استارزها در دهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه تهران گفت: فرابورس ایران اکوسیستم فضای ایده و شرکت‌های دانش بنیان را به طور کامل در فاینکس 2017 فراهم کرده است که در این فضا استارتاپ ها ، شتاب دهنده ها ،صندوق های جسورانه، تامین سرمایه ها و شرکت های سرمایه گذاری در کنار سازمان بورس و بورس ها حضور دارند.

هامونی تاکید کرد : حتی شرکت‌هایی که در حوزه بانک فعالیت می‌کنند مثل خدمات انفورماتیک از جمله مجموعه هایی هستند که اگر در حوزه پول تکنولوژی وجود داشته باشد، می توانند در فین استارز ورود پیدا کنند.

در حوزه بیمه نیز بیمه مرکزی راغب است به این حوزه ها ورود کند که با معرفی مدیر آی تی آن مجموعه تکنولوژی‌هایی که لازم است، در حوزه بیمه توسعه یابند، معرفی می‌شوند.

وی گفت: فرابورس ایران امسال در دهمین نمایشگاه بورس بانک و بیمه با چهره ای متفاوت ظاهر شده و 70 تیم استارتاپی در قالب 160 نفر در این رویداد ثبت نام کردند که در نهایت 3 تیم در حوزه بورس بانک و بیمه از سوی هیات داوران انتخاب می شوند و تیم اول 30 میلیون تومان ، تیم دوم 20 میلیون و تیم سوم 10 میلیون تومان جایزه می گیرند.

هامونی همچنین با اشاره به شرایط عرضه اولیه در سال جدید گفت: عرضه های اولیه متناسب با شرایط بازار صورت می گیرد که اطلاعیه رسمی آن در سایت فرابورس نیز منتشر خواهد شد.

وی در خصوص اثرات عرضه اولیه بر بازار هم گفت : عرضه های اولیه چه سبک و چه سنگین در میان مدت و بلند مدت تاثیری بر شاخص بورس و فرابورس ندارد اما در کوتاه مدت بر بازار اثرگذار است.

مدیر عامل فرابورس ایران ادامه داد: این که گفته می شود عرضه اولیه به طور مطلق انجام نشود بر ضد بازار است و در میان مدت و بلند مدت به کوچک شدن بازار منجر خواهد شد.

به گفته هامونی اگر در سال های 86 تا 90 عرضه های اولیه نبود و خصوصی سازی صورت نگرفته بود همچنان در همان بازار 26 هزار میلیارد تومانی متوقف مانده بودیم اما تا پایان اسفند 95 به رقم 104 هزار میلیارد تومان رسیده ایم که این اتفاق به اشتغال زایی نیز کمک کرده است.
هامونی با اشاره به تشکیل دبیرخانه دایمی فین استارز افزود: ایده های مرتبط با این حوزه دائما رصد خواهد شد و پشتوانه برگزاری این رویداد در سال آینده قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه این نشست خبری با اشاره به نرخ بازار بدهی گفت: نرخ را می شود با هماهنگی بانک مرکزی و بازار سرمایه و دیگر ارکان تصمیم گیر و سیاست گذار مدیریت کرد البته در ابن بازار کاهش نرخ هم داشته ایم به طوری که میانگین نرخ در بازار بدهی تا 4 درصد کاهش یافته است. به گفته هامونی همچنین تا کنون در بازار بدهی حتی 1 ریال عدم پرداخت نداشته ایم.

مدیر عامل فرابورس ایران ابراز امیدواری کرد که با زیرساخت هایی که در بازار بدهی ایجاد می شود این بازار جایگاه شایسته خود را در اقتصاد کشور پیدا کند.
هامونی در پاسخ به این سوال که گفته می شود بازار بدهی بازار پول را تحت تاثیر خود قرار داده است ، گفت: بازار پول به لحاظ ارزش معامله 60 برابر بازار بدهی است لذا این ادعا را به شدت رد می کنم.
 

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

نسخه قابل چاپ