جمعه 26 بهمن 1397   23:20:54
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/11/23 دوشنبهبا تامین مالی 653 میلیون یورویی بانک توسعه‌ صادرات عملیاتی شد:
ارتقای کیفی پالایشگاه تبریز
رئیس شعبه تبریز بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد: با توجه به حجم تامین مالی ۶۵۳ میلیون یورویی صورت گرفته، طرح ارتقای کیفی پالایشگاه تبریز از مهمترین قراردادهای تامین مالی شده از سوی بانک توسعه صادرات در استان آذربایجان شرقی محسوب می شود.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از بانک توسعه صادرات، رئیس شعبه این بانک گفت: استقرار گمرکات تبریز ، جلفا ، مراغه و سهلان، به ویژه موقعیت استثنایی استان و به لحاظ هم جواری با بازار جمهوری آذربایجان، جمهوری خودمختار نخجوان، ارمنستان، نزدیکی به کشورهای ترکیه و عراق، همچنین وجود شهرکهای تولیدی و صنعتی و ظرفیت های بالای صادرات غیرنفتی موقعیت ژئواکونومیک ویژه ای را به استان آذربایجان شرقی داده است .

آقای حسین حسین پور افزود: بانک توسعه صادرات به عنوان یک بانک تخصصی و توسعه ای، با رویکرد حمایت از صادرکنندگان و گسترش مبادلات تجاری بین المللی ، توانسته است نزدیک به %85 از صادرکنندگان استان آذربایجان شرقی را تحت پوشش خدمات خود از قبیل اعطای تسهیلات ریالی و ارزی قرار دهد .

رئیس شعبه تبریز عملکرد اعتباری و ارزی 10 ماهه سال 1396 این شعبه را تشریح کرد و گفت: میزان تسهیلات اعطایی صادراتی بمبلغ ۳هزار و ۵۲ میلیارد ریال، صدور انواع ضمانتنامه ها 199.729 میلیون ریال، حوالجات ارزی 282 میلیون دلار، اعتبار اسنادی وارداتی بمبلغ 7.5 میلیون دلار بوده است.

وی در ادامه ایشان اظهار داشت : در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ، این بانک اقدام به تامین مالی چندین پروژه از جمله شرکت خاک چینی ایران به مبلغ 12 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی برای تولید خاک چینی (کائولن) ، تامین مالی دیسپاچینگ شرکت برق منطقه ای آذربایجان شرقی بمبلغ 150 میلیارد ریال از محل منابع بانک ، و اعلام پذیرش طرح ارتقاء کیفی پالایشگاه تبریز بمبلغ 653 میلیون یورو ، در استان نموده است .

حسین پور طرح ارتقا کیفی پالایشگاه تبریز را از طرح های مهم بانک توسعه صادرات در استان اعلام کرد و گفت: این طرح به منظور ارتقا کیفی فرآورده ها و کاهش تولید نفت کوره پالایشگاه اجرایی شده و با توجه به حجم تامین مالی صورت گرفته از سوی بانک از مهمترین قراردادهای تامین مالی انجام شده از سوی بانک توسعه صادرات در استان آذربایجان شرقی در شعبه تبریز محسوب می شود.

رئیس شعبه تبریز در پایان اظهار نمود : بانک توسعه صادرات ایران با توجه به ارتباطات گسترده کارگزاری با اکثر کشورهای جهان، آماده ارائه انواع خدمات ارزی به مشتریان محترم بوده و با اعطای تسهیلات صادراتی، از صادرکنندگان استان حمایت می نماید.
 

 
امتیاز دهی