پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397   03:59:03
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/10/13 دوشنبهوزیر اقتصاد تاکید کرد:
اعتماد مردم به برنامه های دولت، دلیل اصلی توقف روند نامطلوب متغیرهای اقتصادی پیشین
وزیر امور اقتصادی و دارایی توقف روند نامطلوب متغیرهای اصلی اقتصاد کشور را حاصل اعتماد مردم به برنامه های دولت تدبیر و امید در انتخابات سال ۱۳۹۲ و انعکاس خواسته های دولت و ملت در این خصوص خواند.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)، علی طیب‌نیا طی سخنانی در "ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت" با بیان این مطلب افزود: این امر و دست‌آورد مهم در شرایطی به دست آمد که دولت با انبوهی از مشکلات بجا مانده از ساختارها و سیاست های نامطلوب دولت گذشته و نیز تحریم های بی سابقه اقتصادی، همزمان با افت شدید قیمت نفت مواجه بوده است.

بنا بر این گزارش وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود در این همایش، نوین سازی نظام بانکی را از الزامات تحقق سیاست های کلی نظام در اسناد فرادستی مثل سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ خواند و گفت: بر اساس سند چشم انداز بیست ساله نظام، سیستم بانکی بخش مهمی از تامین مالی بنگاه های اقتصادی و در نتیجه اقتصاد کشور را به عهده دارد و می بایست با بکار گیری فنآوری های نوین بانکی با ایجاد فضای کارآمد و حرکت و تجهیز در چارچوب استانداردهای پذیرفته شده و به روز جهان، به مرکز ثقلی در منطقه برای جذب سرمایه های خارجی تبدیل شود.

وی همچنین نظام بانکی را به عنوان اصلی ترین منبع تامین مالی مالی واحدهای اقتصادی کشور، در مسیر مقاوم‌سازی اقتصاد کشور، و اعمال سیاست های کلی نظام در خصوص  بهینه سازی در حوزه بازار سرمایه و تظام بانکداری بدون ربا  ارزیابی کرد.

طیب نیا در ادامه، اصلاح نظام بانکداری و بازآفرینی آن در عصر ارتباطات نوین را نه تنها ضرورت اسناد فرادستی و برنامه های بلندمدت نظام، بلکه سیاستی متناسب با نیازهای کوتاه مدت و شرایط کنونی کشورعنوان کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ