جمعه 7 ارديبهشت 1397   07:11:08
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/11/26 سه‌شنبهوزیر اقتصاد تاکید کرد:
خروج از رکود، گام بزرگی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی
وزیر امور اقتصادی و دارایی، با اشاره به توفیفات دولت در خروج اقتصاد کشور از رکود، این امر را گام بررگی در راستای تحقق سیاست های نظام در خصوص اقتصاد مقاومتی خواند.
به گزارش شبکه اقتصادی و دارایی، (شادا)، علی طیب‌نیا طی سخنانی در حاشیه بازدید از گمرک بندر شهید رجایی،   با اشاره به نرخ تورم ۴۰ درصدی کشور پیش از به روی کار آمدنِ دولت یازدهم، مبارزه با تورم را یکی از اصلی ترین برنامه‌های دولت از ابتدا تا کنون عنوان کرد.

 وی با اشاره به موضوعات مطرح شده در جریان دیدار با  مراجعان گمرک بندر شهیدرجایی، گفت: مراجعین گمرکات هنوز با مشکلاتی رو به رو هستند که همکارانم روند حل این مشکلات را بررسی و رسیدگی خواهند کرد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی و چشم انداز پیش رو، با یادآوری اینکه  "مقابله با رکود از مهم ترین برنامه های ما در دولت تدبیر و امید است" اظهار داشت: امیدواریم توانسته باشیم با بها دادن به تولید داخلی و تسهیل واردات مواد اولیه، ضمن مبارزه با رکود در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام های محکمی برداریم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه گفت: رسیدن به نرخ تورم تک رقمی اتفاق قابل توجهی بود، زیرا ما توانستیم از رشد اقتصادی منفی به رشد اقتصادی ۷.۴ درصد برسیم و این به معنای خروج از رکود است.

وی تاکید کرد: البته خروج از رکود به معنای بازگشت به سطح سابق تولید نیست و این پروسه زمان بر است.
 

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ