شنبه 26 آبان 1397   10:56:44
آرشیو
سایر اخبار

وزیر اقتصاد درگذشت مدیر عامل و معاون سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت
وزیر امور اقتصادی و دارایی با انتشار پیامی، درگذشت ناباورانه مدیرعامل و معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت.
رشد 215 درصدی عملکرد صندوق تامین خسارت های بدنی طی چهار سال اخیر نسبت به دوره 46 ساله
مدیر عامل صندوق تامین خسارت بدنی کشور در بیست و یکمین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی که در محل این صندوق برگزار شد، اهداف دشمن در اعمال تحریم های ظالمانه علیه ایران را تلاش برای سلب اعتماد مردم نسبت به نظام با روشهای مختلف و نیز جلوگیری از پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی برشمرد و تاکید کرد: در شرایط جنگ اقتصادی، آمادگی کامل برای مقابله با توطئه استکبار ضروری است.
تسهیل روند ترخیص کالاها در گمرک
رئیس کل گمرک ایران از عادی شدن وضعیت ترخیص کالا‌ها در گمرکات کشور خبر داد.

آرشیو

مقالات

سهم مالیات بر ارزش افزوده در تامین سلامت و بهداشت و ایجاد امکانات رفاهی مردم
مالیات بهترین منبع درآمدی است که می‌تواند هزینه‌های دولت را برای تامین و توسعه خدمات و ایجاد امکانات بهینه برای افراد جامعه فراهم آورد.
اسناد خزانه اسلامی ابزار نوین تامین مالی برای دولت
زلزله کرمانشاه و لزوم تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی
حادثه دردناک زلزله غرب کشور موجب همدردی و همراهی ملت بزرگ ایران شده و موجی از تألم وتأثر در ایران و سایر کشورها به وجود آورد.

بيشتر

یادداشت

دلیل اهمیت ارزیابی ریسک در صنعت بیمه
صنعت بیمه‌های بازرگانی نقش بسیار مهمی در توسعه متوازن فعالیت‌ها و بقای چرخه اقتصادی جوامع و کشورها دارد.
عوامل موثر در ترویج و ارتقای فرهنگ مالیاتی
چگونگی اصلاح نرخ سود بانکی به نفع حمایت از تولید داخلی
گزاره رایجی در میان عموم وجود دارد با این مضمون که «بالا بودن نرخ سود بانکی در نقطه مقابل حمایت از تولید داخلی است». اما این گزاره تا چه اندازه واقعی است؟

بيشتر

گزارش

تازه ترین گزارش گمرک از درآمدهای گمرکی / ثبت رکورد جدید در درآمدهای گمرکی
تازه ترین گزارش گمرک از ثبت رکورد جدید در درآمدهای گمرکی خبر می دهد.
افزایش 14 و 69 صدم درصدی صادرات غیرنفتی / مازاد تراز تجاری به 271 میلیون دلار رسید
گمرک ایران جزئیات آمار تجارت خارجی چهار ماهه نخست سال‌جاری کشورمان را منتشر کرد.
مازاد تراز تجاری کشور در فروردین ماه به مثبت 604 میلیون دلار رسید
گمرک ایران جزئیات آمار تجارت خارجی کشور در فرودین ماه سالجاری را منتشر کرد که بر اساس این آمار مازاد تراز تجاری کشورمان به مثبت 604 میلیون دلار رسیده و صادرات غیر نفتی 15 درصد افزایش یافته است .

بيشتر

گفتگو

کلید بورس در قفل مشکلات اقتصاد
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از برنامه‌های بازار سرمایه برای جذب نقدینگی و سوق دادن آن به سمت تولید می‌گوید. او از عرضه نفت در بورس انرژی، بازار آتی سکه، بازار مشتقه ارزی و معامله‌پذیر شدن سهام عدالت نیز حرف‌هایی می‌زند؛ حرف‌هایی که تحقق آنها به اما و اگرهایی گره خورده اما دست یافتنی است.
ارتقای سواد مالی یک موضوع ملی است
سواد مالی در یک کلام توانایی مدیریت اقتصادی درآمد و هزینه است؛ یعنی اینکه بتوان به شکل مناسبی کسب درآمد کرد؛ درست هزینه کرد؛ سرمایه‌گذاری متناسب با درآمد داشت و به تعبیری هم در حال زندگی کرد و هم برای آینده برنامه­ریزی مناسب داشت. به توصیف یونسکو افرادی می توانند زندگی بهتری داشته باشند که از سواد مالی مناسبی برخوردار باشند.
رفتار هیجانی عامل ایست بازار / از شایعات دوری کنید
باید توجه کنیم نوسان قیمت سهام، ذات بازار سرمایه است. هنگام کاهش قیمت‌ها باید از رفتار‌های هیجانی پرهیز کنیم به شایعات توجه نکنیم و با نگاه بلند‌مدت به افق بازار سرمایه به این بازار وارد شویم.

بيشتر

فیلم

بيشتر