جمعه 26 بهمن 1397   23:30:48
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/11/17 سه‌شنبهبا حضور وزیر اقتصاد در محل استانداری سمنان صورت گرفت؛
رونمایی از سامانه دادور و افتتاح پروژه فیبر نوری
وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز و در ادامه سفر یک روزه خود به شهرستان سمنان، با حضور در محل استانداری سمنان، از سامانه دادور رونمایی کرد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، مسعود کرباسیان همچنین در این مراسم که با حضور معاونین وزیر، مدیران ستادی وزارت اقتصاد و چاوشی،استاندار سمنان و مدیران استانی برگزار شد، پروژه فیبر نوری را افتتاح کرد.

وی در این مراسم طی سخنانی ضمن تبریک دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره فداکاریها و جانفشانی های مردم استان سمنان در به ثمر رسیدن انقلاب، دفاع مقدس و دوران سازندگی اظهار داشت: اهمیت این استان باعث شد تا بعنوان وزیر معین و مسوول ستاد اقتصاد مقاومتی استان سمنان، برای افتتاح و ارزیابی روند اجرای پروژه ها به این استان بیایم.

وزیر اقتصاد با اشاره به نقش سامانه های طراحی و اجرا شده در معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد شامل: "دادور"، "یاور"، "نما"و "سام" در جهت توسعه دولت الکترونیک گفت: این سامانه ها مکمل یکدیگر در جهت تسهیل صدور مجوزها و بهبود فضای کسب و کار کشور هستند.
کرباسیان با انتقاد از رتبه ایران در فضای کسب و کار گفت: این رتبه زیبنده کشورمان نیست و وظیفه وزارت اقتصاد است طبق قانون اقداماتی را انجام دهد که یکی از گلوگاهها همین مجوزهاست.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: بهترین و منطقی ترین راه حل برای بهبود فضای کسب و کار، راه اندازی و توسعه درگاه اخذ مجوزها بصورت الکترونیک است که الحمدالله این امکان به همت معاونت امور اقتصادی این وزارتخانه در حال انجام است.

کرباسیان همچنین خواستار اجرایی شدن سامانه پاسخگویی بصورت انتقال میز خدمت بر روی تلفن همراه شد تا پاسخگویی در کمترین زمان ممکن انجام گیرد.

یادآور می شود؛ پروژه دادور استان سمنان با هدف توسعه دولت الکترونیک در استان در مرداد ماه سالجاری از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ و در آذر ماه بصورت پایلوت در استان اجرا شد.

 گفتنی است، استان سمنان از نظر زیرساخت ارتباطی پس از تهران در رتبه دوم در سطح کشور قرار دارد.

وزیر اقتصاد همچنین در ادامه برنامه های سفر یک روزه خود به سمنان، ضمن افتتاح ساختمان جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی، در مراسم تکریم و معارفه  روسای سابق و جدید این سازمان شرکت کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ