چهارشنبه 3 بهمن 1397   18:13:56
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
یادداشت

1397/2/23 يكشنبهاز سوی مرکز بسیج این وزارتخانه برگزار شد؛
دومین دوره مسابقات قرآن کریم وزارت اقتصاد
دومین دوره مسابقات قرآن کریم مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور قاریان منتخب بانکها، بیمه ها و سازمانهای تابعه این وزارتخانه از سوی مرکز مقاومت بسیج در محل نمازخانه سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، دکتر علیرضا زمانی، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت اقتصاد در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات گفت: دومین دوره مسابقات قرآن کریم در رشته های تحفیظ، قرائت و اذان و با حضور 120 نفر از قاریان و حافظان برگزیده بانکها، بیمه ها و سازمانهای تابعه برگزار شد.
 

وی افزود: به دلیل کثرت شرکت کننده گان، یک دوره مسابقات مقدماتی در پایگاهها و حوزه ها برگزار و برگزیده گان، در این دوره از مسابقات شرکت کردند.
 

زمانی با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم (ص)، در خصوص اهمیت تلاوت قرآن کریم برگزاری اینگونه از مسابقات را باعث تشویق و تبلیغ بیشتر علاقمندان به قرائت قرآن دانست.
 

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت اقتصاد همچنین با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص استکبار ستیزی گفت: مبانی فرمایشات مقام معظم رهبری در مبارزه با استکبار، تاکیدات آیات و روایات قرآنی است.
 

وی با اشاره به بخشهای مختلف مبارزه با استکبار و استکبار ستیزی، از فرعون بعنوان نمونه ای از استکبار سیاسی، قارون بعنوان استکبار اقتصادی و سامری بعنوان استکبار علمی نام برد و گفت: آنها علی رغم اینکه معجزه پیامبر خدا را می دیدند ولی استکبار به آنها اجازه نمی داد ایمان بیاورند.
 

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت اقتصاد ادامه داد: روحیه استکبار ستیزی و بصریت دشمن شناسی، یکی از نتایج و دستاوردهای مسابقات قرآنی است.
 

زمانی تاکید کرد: مفاهیم قرآنی و عمل به مفاهیم آن با حفظ ارزشهای اجتماعی می تواند در گفتار و کردار کارکنان اثرات مثبتی داشته باشد.
 

گفتنی است، در مراسمی با عنوان "شبی با قرآن" در ماه مبارک رمضان امسال از قاریان برتر دومین دوره مسابقات قرآن کریم وزارت اقتصاد تجلیل خواهد شد.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

نسخه قابل چاپ