دوشنبه 2 ارديبهشت 1398   03:25:32
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
یادداشت

1397/8/10 پنجشنبه
بهبود جایگاه ایران در شاخص کل سهولت انجام کسب و کار سال 2019 میلادی
بر اساس آخرین گزارش سهولت انجام کسب‌وکار بانک جهانی (DB2019)، امتیاز ایران در شاخص کل سهولت انجام کسب‌وکار از 56.48 به 56.98 بهبود یافته است.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، طی یک سال گذشته دستگاه‌های اجرایی متولی بهبود محیط کسب‌وکار، اقدامات مؤثری در این خصوص انجام داده‌اند که بعضاً در گزارش‌های بین‌المللی نیز انعکاس یافته است.

بر اساس این گزارش، طبق اعلام بانک جهانی، اصلاحات ایران در حوزه های گمرگ، مالیاتی، تجارت فرامرزی و الکترونیکی کردن فرآیندهای صادرات مورد پذیرش بانک جهانی قرار گرفته است.

این گزارش می افزاید، جمهوری اسلامی ایران، با ارائه یک سامانه آنلاین برای تکمیل و تسلیم سهم تأمین اجتماعی، ایجاد امکان تکمیل و تسلیم درخواست استرداد مالیات بر ارزش افزوده به صورت آنلاین، تکمیل و تسلیم اظهارنامه اصلاحی مالیات بر درآمد شرکت به صورت آنلاین و پرداخت بدهی مالیاتی اضافی در بانک، پرداخت مالیات را تسهیل نموده است. 

همچنین بر اساس اعلام بانک جهانی، جمهوری اسلامی ایران، با ارتقای سامانه پنجره واحد تجارت ملی، صادرات و واردات را تسهیل کرده است.

لازم به ذکر است با اهتمام و مساعدت سایر قوا در کنار دولت برای اقدامات بیشتر ، شاهد بهبود فضای کسب و کار کشور  و افزایش این رتبه خواهیم بود .

گفتنی است، با توجه به جایگاه سایر کشورها در رتبه بندی اخیر و علی‌رغم افزایش 0.5 امتیازی ایران در شاخص کل سهولت انجام کسب و کار، سرعت بیشتر انجام اصلاحات دیگر کشورهای جهان نسبت به کشورمان مشهود می باشد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

نسخه قابل چاپ