شنبه 5 خرداد 1397   14:01:14
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
آخرین اخبار
1396/5/18 چهارشنبه
افخمی: با تامین مالی واحدهای صنعتی استان لرستان ، مسیر توسعه این استان هموار می شود
علی اشرف افخمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت : پروژه‌های ارزشمندی در استان لرستان با تأمین مالی بانک صنعت و معدن راه‌اندازی شده است که می تواند مسیر توسعه این استان را هموار سازد .
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از بانک صنعت و معدن، افخمی که در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع و معادن خرم آباد سخن می گفت، تصریح کرد: بانک صنعت و معدن حدود سه میلیارد دلار تسهیلات در اختیار صنعت فولاد گذاشته است.

وی افزود : این بانک12 طرح را در حوزه فولاد تامین مالی کرده است که کل ظرفیت آن ها حدود هشت میلیون تن است در حالیکه کل ظرفیت تولید کشور در حال حاضر 17 میلیون تن می باشد.

افخمی با بیان اینکه بانک صنعت و معدن با کمترین تعداد شعبه اقدامات مطلوبی در سطح کشور انجام داده است، افزود:این بانک به عنوان یک بانک های توسعه ای دولتی ، 99 درصد از تسهیلات خود را در اختیاربخش خصوصی قرار داده است .

وی با اشاره به تامین مالی حدود نصف ظرفیت فولاد کشور در چهار سال گذشته گفت: ظرفیت فولاد در 2 سال آینده با رسیدن به 25 میلیون تن از رتبه جهانی 13 به 10 خواهد رسید.

افخمی ادامه داد: در حوزه پتروشیمی بزرگترین اتیلن خاورمیانه با فاینانس بانک صنعت و معدن بهره برداری شده است که بخشی از محصول آن صادر و بخشی به خط لوله اتیلن غرب کشور داده می شود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با بیان اینکه 2میلیارد و 800 میلیون یورو در حوزه طرح های پتروشیمی در سطح کشور تامین مالی شده است که رقم 230 میلیون یورو به پتروشیمی لرستان تخصیص داده شده است، گفت: این بانک در راستای پتروشیمی کشور اقدامات قابل توجهی انجام داده و اشتغال قابل توجهی ایجاد کرده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: بانک صنعت و معدن در حوزه نیروگاه بیشترین تامین مالی را انجام داده و در سال گذشته 6 هزار مگاوات یعنی 12 نیروگاه 500 مگا واتی فاینانس کرده که 6 مورد از آنها به بهره برداری رسیده اند.

وی گفت: بدون برق ، صنعت در کشور فعال نمی شود و در این راستا 6 نیروگاه دیگر در حال پیگیری و آماده سازی برای بهره برداری است.

وی با بیان اینکه 60 درصد کاشی کشور توسط بانک صنعت و معدن تامین مالی می شود، افزود: بانک های توسعه ای در حوزه زیرساخت فعال هستند و به همین منظور بانک صنعت و معدن نخستین قطار سریع را در منطقه با سرعت 300 کیلومتر در ساعت در مسیر تهران و اصفهان تامین مالی کرده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: این طرح با 1.8 میلیارد دلار با پیشرفت فیزیکی 40 درصد تا 2 سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

در این نشست مقرر شد مشکلات مالی مطرح شده واحدهای تولیدی لرستان توسط بانک صنعت و معدن مرتفع و مورد حمایت این بانک قرار گیرند.

علی‌اشرف افخمی همچنین در حاشیه نشست یاد شده و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بانک صنعت و معدن به‌عنوان بانکی توسعه‌ای در استان لرستان طرح‌هایی را تأمین مالی کرده که بخشی به تولید رسیده و برخی از این طرح‌ها نیز به لحاظ مالی در تنگناهای اجرایی است که خوشبختانه با پشتیبانی مقامات ارشد استان به‌ویژه استاندار لرستان بسیاری از این مشکلات تاکنون برطرف شده که از آن میان می‌توان به پروژه فولاد ازنا اشاره کرد که حدود 10 سال متوقف بود والان فعال است، بخش دارویی بایر افلاک نیز به راه افتاده و بخش‌های دیگر نیز راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: بانک صنعت و معدن به‌عنوان بانک توسعه‌ای در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش می‌کند برای خروج از رکود اقتصادی به واحدهای کوچک و متوسط نیز کمک کند، اگرچه بانک صنعت و معدن پر شعبه نیست و منابع زیادی از مردم جذب نمی‌کند ولی با منابعی که از مرکز به استان‌ها می‌دهیم به‌طورقطع بیش از میزان سپرده‌ها تأمین مالی کرده‌ایم.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن اظهارکرد: برای اینکه بتوانیم پاسخگوی نیازهای استان باشیم قطعاً این حمایت‌های بانک را توسعه‌خواهیم داد، واحدهای دارای بحران مالی که امروز در جلسه مطرح شد را تأمین مالی می‌کنیم تا مشکلاتی که با آن‌ها روبه‌رو هستند مرتفع شود.

تصریح کرد: پتروشیمی لرستان با حدود 230 میلیون یورو تأمین مالی به نتیجه رسیده، فولاد ازنا بیش از 185 میلیون دلار تأمین مالی شده و بایر افلاک نیز بیش از 65 میلیون یورو تأمین مالی شده که بخشی به تولید رسیده و بخشی دیگر نیز به انجام می‌رسد.

افخمی بیان کرد: طرح‌های دیگری نیز در دستور کار است که امید است به نتیجه برسد و مشکل اشتغال که دغدغه همه مقامات ارشد کشوری و استان است ، به‌ویژه برای جوانانی که وارد بازار کار می‌شوند کاهش یابد.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

نسخه قابل چاپ