• EN
  • دوشنبه, 20 مرداد 1399
  • ساعت : ۷:۲۰:۱۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ 
  • کد خبر : ۱۹۶۶۶۷
رعایت نكات بهداشتی برای حضور در شعب بانك ها
استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از خودکار شخصی برای عملیات بانکی، سه نکته اصلی برای حضور در شعب بانک ها است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از بانک مسکن، یکی از راه های انتقال بیماری کرونایی جدید، حضور افراد در مکان های عمومی است. عدم استفاده ماسک در این مکان ها باعث می شود که افراد مبتلا خطر بیشتری برای بیمار شدن داشته باشند.

بررسی ها نشان می دهد اگر فردی که به بیماری دچار است، از ماسک استفاده کند می تواند تا 60 درصد از انتقال و شیوع بیماری جلوگیری کند. اگر هم فرد بیمار و هم فرد سالم، از ماسک استفاده کنند میزان شیوع بیماری تا 90 درصد کاهش می یابد. شعب بانک ها، یکی از مکان هایی است که افراد به طور مرتب به آن مراجعه می کنند، شاید روزانه 500 تا هزار نفر برای دریافت خدمات وارد شعبه شوند، تشخیص بیمار بودن هر یک از این افراد کار دشواری است. در نتیجه اگر تمامی این افراد از ماسک استفاده کنند، خطر شیوع بیماری تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می کند. در ماه های گذشته بانک مرکزی سعی کرده که با تسهیل خدمات بانکی بخش قابل توجهی از این خدمات را به شکل غیر حضوری انجام دهد. از سوی دیگر، بانک مسکن نیز در این راستا گام های قابل توجهی را برداشته است. اما در برخی از موارد، قوانین اجازه خدمات غیرحضوری را نمی دهد و ضرورت دارد که افراد در شعب حاضر شوند. در این خصوص لازم است که هم از ماسک استفاده کرده و هم فاصله اجتماعی را نسبت به فرد بیمار رعایت کند.

براساس گزارش های اخیر سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر یکی از مفیدترین و ارزان ترین سیاست ها این است که مردم در مکان های عمومی از ماسک بهره ببرند و با توجه به افزایش تعداد مبتلایان در کشور، شعب بانک ها، یکی از مناطقی است که رفت و آمد عمومی به کرات در آن مشاهده می شود، بنابراین لازم است که مقررات استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در آن با جدیت پیگیری شود. باید توجه کرد که استفاده از ماسک مصونیت ایجاد نمی کند و حتماً باید پس از زدن ماسک فاصله اجتماعی نیز رعایت کرد.

نکته دیگر که باید بر آن تأکید کرد، استفاده از لوازم شخصی در عملیات بانکی است. باید تمامی افراد مراجعه شده از خودکارهای شخصی استفاده کنند، زیرا این کار دو فایده مهم دارد. اول این که با استفاده از خودکار شخصی فرد می تواند در هر جایی عملیات بانکی را انجام داده و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کند. نکته دوم این که استفاده از وسایل عمومی باعث می شود که انتقال آلودگی به راحتی صورت گیرد. بنابراین می توان سه نکته را برای حضور در شعب بانک ها مدنظر قرار گرفت. استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از خودکار شخصی.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0