• EN
  • شنبه, 21 تير 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ 
  • کد خبر : ۱۸۱۸۵۶
در حاشیه افتتاح مرکز نوآوری صنعت بیمه
۸۰ میلیارد تومان خسارت به مناطق سیل زده پرداخت شده است
رئیس کل بیمه مرکزی: تاکنون ۸۰ میلیارد تومان خسارت از طرف شرکت‌های بیمه‌ای به خسارت دیدگان در مناطق سیل زده پرداخت شده است

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علیرضا سلیمانی در حاشیه افتتاح مرکز نوآوری صنعت بیمه در جمع خبرنگاران افزود:​ مجموعه خسارت‌ها که باید بیمه‌ها در این مناطق بپردازند، ​ ۳۸۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

 

وی اضافه کرد: بیشتر افراد در این خصوص پرونده تشکیل داده اند و در صورتیکه اقدام کنند خسارت ظرف ۴۸ ساعت پرداخت می‌شود.


سلیمانی گفت:​ برخی منازل نیز از طرف شهرداری و نهاد‌های دیگر بیمه شده اند.


وی درباره ایجاد صندوق بیمه حوادث طبیعی بیان کرد: تشکیل این صندوق در دولت مصوب شده و باید به مجلس برای تصویب و اجرایی شدن ارائه شود.

 

رئیس کل بیمه مرکزی درباره بدهکاری یکی از شرکت‌های خودرویی به بیمه گفت:​ این بدهکاری بابت بیمه نامه شخص ثالث است که قرار شده در شش ماه مبلغ این بدهی به شرکت‌های بیمه‌ای از طرف این شرکت خودروسازی پرداخت شود.


وی افزود: همچنین قرار است سهام دولتی بیمه البرز در بورس عرضه شود که درآمد ناشی از آن صرف افزایش سرمایه شرکت بیمه ایران می‌شود.


سلیمانی درباره استارتاپ‌ها با بیان اینکه از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در صنعت بیمه حمایت می‌کنیم و به آن‌ها مجوز می‌دهیم گفت:​ شرکت‌های بیمه‌ای باید از استارتاپ‌ها و نوآوری‌ها برای ارتقای فعالیت‌های خود استفاده کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0