• EN
  • يکشنبه, 28 مهر 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ 
  • کد خبر : ۱۸۲۱۰۹
به ابتکار مرکز بسیج وزارت اقتصاد برگزار شد
گردهمایی بزرگ عفاف و حجاب در میدان ارك تهران
مصادف با سومین روز هفته حجاب و عفاف و همزمان با دهه کرامت (سالروز ولادت گوهر علم و عفاف حضرت معصومه (س) و ولادت امام رضا (ع) ) گردهمایی بزرگ بانوان بسیجی دستگاه های اجرایی و نهادهای دولتی و عمومی در محل مزار شهدای گمنام واقع در میدان ارگ تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی ایران، در این مراسم که به ابتکار مرکز بسیج وزارت اقتصاد برگزار شد، عاشوری رئیس سازمان بسیج ادارات، حجت الاسلام شاهانی نمایندگی ولی فقیه در این سازمان و حجت الاسلام ثقفی مشاور وزیر اقتصاد در امور ایثارگران، نماینده رئیس بسیج اصناف و بازاریان کشور، جمعی از مقامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بیش از دو هزار نفر از بانوان بسیجی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی دولتی و قوه قضاییه، صدا و سیمای جمهوری اسلامی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و ... در آن شرکت داشتند.


این گزارش حاکی است، دکتر علیرضا زمانی فرمانده مرکز بسیج  وزارت امور اقتصادی و دارایی در حاشیه این مراسم طی مصاحبه ای، با اشاره به هجمه های هدفمند به حجاب، این فریضه الهی، بر اهمیت نقش تک تک آحاد جامعه در بجای آوردن امر به معروف به عنوان یکی از ارزشمند ترین فرایض دینی،تاکید کرد.


بنا بر این گزارش، همچین مینو اصلانی، رییس بسیج جامعه زنان طی سخنانی در جمع بانوان بسیجی حاضر در این گردهمایی، سخنانی پیرامون اهمیت حجاب به عنوان یک حکم الهی و دستورالعملی نجات بخش برای در امان نگاه داشتن نهاد خانواده از انواع آسیب های مبتلابه جوامع امروز بشری ایراد کرد.


این گزارش حاکی است، در این گردهمایی سه ساعته، برنامه های فرهنگی همچون تواشیح، مولودی خوانی و ... به اجرا در آمد و در پایان، بیانیه حاضران در گردهمایی قرائت شد.


گفتنی است، هفته حجاب و عفاف به منظور پاسداشت شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد و سایر شهدای عفاف و پاکدامنی در 21 تیر ماه، سالروز حمله رژیم پهلوی به معترضان کشف حجاب در سال 1315 با شعار «میراث ایرانی، گرایش جهانی» از پانزدهم الی بیست و یکم تیر ماه، در سراسر کشور به همت مؤسسات مردم نهاد و با مشارکت دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی، با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در حال برگزاری است.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.0.0
    V5.5.0.0